SHPËRNDAJE

Manchester United,do të donte të sillte mesfushorin e Borussia Dortmundit, Julian Weigl pasi humbi luftën për të sjellë në Old Trafford, Eric Dier të Tottenham dhe Nemanja Matic të Chelseat, raporton Daily Mail.

21-vjeçari do të jetë jashtë veprimit deri në shtator pas një dëmtimi në maj, i cili ka ftohur spekulimet me klubet e tjera dhe mund të shkaktojë ndonjë lëvizje të papritur drejt futbollit anglez./GazetaDirekt.