SHPËRNDAJE

 

Raphael Varane, dëshiron të largohet nga Real Madrid, raporton Sport.

Mbrojtësi francez ka qenë me gjigantët spanjollë që nga viti 2011, por tani po kërkon të largohet në kërkim të një aventure të re,përcjell GazetaDirekt.

Kontrata e Varane skadon në 2022 dhe, duke pasur këtë në mendje, Real Madrid do të kërkojë të holla në vend që ta lejojë atë të ecë i lirë vitin e ardhshëm./GazetaDirekt/