SHPËRNDAJE
GENOA, ITALY - NOVEMBER 03: Domenico Berardi of US Sassuolo Calcio celebrates his third goal (3:4) during the Serie A match between UC Sampdoria v US Sassuolo Calcio at Stadio Luigi Ferraris on November 3, 2013 in Genoa, (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Pas emërimit të trajnerit Eusebio Di Francesco në krye të klubit, Roma tani po mendon që ta transferojë edhe njërin ndër lojtarët më të mirë të asaj skuadre, Domenico Berardin.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Roma është e gatshme që t’i përfshijë dy mbrojtës të skuadrës së dytë, Riccardo Marchizza dhe Luca Pellegrini, në këmbim të Berardit, pasi Mohamed Salah është shumë afër transferimit te Liverpooli.

Sulmuesi i grupmoshave U21 të Italisë mund të bëhet lojtari i dytë i Sassuolos që vjen te “Giallorossët”, pasi edhe Lorenzo Pellegrini është shumë afër t’i bashkohet klubit kryeqyteta