SHPËRNDAJE

Arsenal dhe Tottenham po garojnë për mesfushorin e Milanit Franck Kessie thotë, Calcio Mercato.

Milani është i vetëdijshëm për interesimin nga dyshja e Premier League, por nuk do ta shesë 23-vjeçarin për më pak se 45 milion €, përcjell GazetaDirekt.

Kessie është kontraktuar të qëndrojë në San Siro deri në vitin 2022 dhe ka luajtur një rol kryesor në ngritjen e Milanit në samitin e Serie A këtë sezon./GazetaDirekt/