SHPËRNDAJE

Virgal Van Dijk është lënë jashtë skuadrës së Southampton për turneun para sezonit të Francës. Mungesa e mbrojtësit holandez , kanë ngre dyshime të mëtejshme për të ardhmen e tij.

Ylli i vlerësuar me 60 milionë funte kërkohet nga Liverpooli dhe Manchester City. Jurgen Klopp ka identifikuar 26-vjeçarin  si objektivin e tij  në fazën e mbrojtjes .

Megjithatë, ai u detyrua të ftohtë interesin e tij pasi Southampton kërcënoi të raportojë Reds që kanë bërë një qasje të paligjshme duke i detyruar Merseysiders të kërkojë falje.

Por kjo nuk e ka penguar klubin Anfield, të cilët janë duke pritur për dritën e gjelbër nga Southampton për të paraqitur një tjetër ofertë për Van Dijk./GazetaDirekt.