SHPËRNDAJE

 

Chelsea, duket se ka gjetur trajnerin e ri.

Ish-strategu i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel është vendosur të marrë drejtimin e Chelsea pasi Frank Lampard të lirohet nga detyrat e tij në Stamford Bridge,përcjell GazetaDirekt.

Ndryshimi është përsëri në ajër në skuadrën nga Londra perëndimore, me një peshe të rëndë të Premier League që po përgatitet të ndahet nga një legjendë klubi dhe t’i drejtohet një tekniku gjerman për frymëzim./GazetaDirekt/