SHPËRNDAJE

Skuadra e Shkupit siguroi mbijetesë në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, pasi në përballjet e balotazhit, deklasoi skuadrën e Novacit, me rezultat të përgjithshëm 7-2.

Pas fitores 4-1 në përbvalljen e parë , skuadra nga Çairi nuk lejoi befasi dhe me qasje serioze nga minuta e parë diktoi tempon në lojë dhe falë golave nga Ismaili, Ademi dhe Mamuti, konfirmoi fitoren bindëse, para se Naumovski të shënojë golin e ngushëllimit për Novacin.