SHPËRNDAJE

 

Është raportuar se Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu nuk u stërvitën dje për shkak të testeve ‘jokonkluzive’ COVID-19.

Pati një konfuzion kur lojtarët nuk ishin as në terrenin e Milanellos të Premten, duke çuar në thashetheme se ata ishin bërë lojtarët më të fundit për testin pozitiv të COVID pas Ante Rebic dhe Rade Krunic,përcjell GazetaDirekt.

Sidoqoftë, të dy ishin përsëri në skuadër dhe po stërviteshin rregullisht këtë mëngjes përpara udhëtimit të së hënës në Cagliari.

Sipas Il Giornale, Theo Hernandez dhe Calhanoglu kishin siguruar rezultate jokonkluzive të testit, të njohura gjithashtu si  pozitive false ’.

Ata kishin nevojë për më shumë teste të thelluara për t’u siguruar para se të lejoheshin përsëri në  përsëri në terrenin e trajnimit, por iu dha e qartë për seancën e sotme./GazetaDirekt/