SHPËRNDAJE

Arsen Wenger dhe tifozët e Arsenalit kanë marrë një lajm të mirë. Skuadra gjermane, Bayern Munich, ka hequr dorë nga transferimi i Alexis Sanchezit, shkruan ESPN.

Thuhet se pas transferimit të James Rodriguez nga Real Madridi, Carlo Ancelotti ka vendosur që mos të heq dorë nga blerja e Sanchezit.

Por, Arsenali ende është në rrezik që ta humbë yllin e saj. Në garë për Sanchezin janë ende skuadrat si: PSG, Manchester City edhe Inter.