SHPËRNDAJE

 

Haalandin po e kërkon e gjithë Evropa, por duket ai ka ndarë mendjen se për cilin klub do të luajë.

Erling Haaland dëshiron të qëndrojë në Borussia Dortmund edhe nëse gjigantët gjermanë humbasin kualifikimin në Ligën e Kampionëve, raporton Kicker, përcjell GazetaDirekt.

Sulmuesi norvegjez është i lidhur me një kalim te ekipet  kryesuese në të gjithë Evropën, duke përfshirë Real Madrid dhe Manchester United, por ai nuk ka dëshirë të bëjë një transferim tjetër./GazetaDirekt/