SHPËRNDAJE

Zlatan Ibrahimoviç është zyrtarisht një futbollist  i lirë dhe i ka dërguar mesazh lamtumirës mbështetësve të Manchester United.

Karriera e Ibrahimovic tek United  përfundoi para pak kohe kur ai pësoi një dëmtim të ligamentit të kryesor  në fitoren e çerekfinales së Europa League ndaj Anderlecht në muajin prill.

Ibrahimovic besohet të ketë hedhur poshtë ofertën e Jose Mourinhos për një zgjatje të kontratës  dhe tashmë ka insistuar se do të vazhdojë  karrierën e tij  në ndonjë klub tjetër sapo të shërohet nga lëndimi.

Ibrahimovic ka shkruar një mesazh lamtumirës për tifozët e Mnchester United : “Unë kam ardhur, thashë dhe pushtova”, ka përfunduar, Ibra./GazetaDirekt.

I came. I said. I conquered.

A post shared by IAmZlatan (@iamzlatanibrahimovic) on