SHPËRNDAJE

Zlatan Ibrahimovic është duke u rikuperuar pas një lëndimi që pësoi në gjysmëfinale të Europa Ligës.

Kontrata e tij me Manchesterin ka përfunduar dhe për momentin është futbollist i lirë, ku po rikuperohet në SHBA.

Kthimi i tij pritet të bëhet në Janar dhe Mourinho pritet t’i bëjë një ofertë gjashtë mujore sulmuesit suedez.