SHPËRNDAJE

Ish-mesfushori i Newcastle, Cheick Tiote vdiq nga një kolaps përgjatë trajnimit në Pekin.

Tiote ka filluar karrierën e tij profesionale në Belgjikë me Anderlecht, një periudhë e cila përfshinte një magji në vete me Roda JC.

Ai u transferua në Premier Ligë për t’u bashkuar me Newcastle në vitin 2010 dhe bëri mbi 150 paraqitje, para se të nisej për Kinë në fillim të sezonës 2016-17.