SHPËRNDAJE

Antoine Griezmann, është identifikuar si objektivi  parësor i Barcelonës për të zëvendësuar Neymarin i cili do të  bashkohet  me PSG-në.

Braziliani është duke u afruar drejt një lëvizjeje të jashtëzakonshme prej £ 196m këtë verë dhe gjigantët spanjollë tani janë duke kërkuar zëvendësimin adekuat për të.

Sipas Sport, Griezmann është  në listën favorite së Barçës për të ia  marrë vendin  brazilianit këtë sezon të ardhshëm.

Më parë gjatë kësaj vere, futbollisti franceze pritej të bashkohej me Manchester United, përpara se pala e Diego Simeone të godiste një embargo transferimi.

Por raportet në shtypin spanjoll tani pretendojnë se Griezmann është bërë opsioni i preferuar për Ernesto Valverde dhe ata do të japin prioritet për të shitur  yllin e Atletico./GazetaDirekt.