SHPËRNDAJE

 

Superylli brazilian Neymar dëshiron të qëndrojë në PSG pavarësisht se gjigantët francezë ende nuk kanë hapur bisedimet e kontratës, raporton Le Parisen.

Kontaktet e Neymar dhe Kylian Mbappe skadojnë në fund të vitit 2022, por asnjëri prej tyre nuk duket se do të zgjasë marrëveshjet e tyre në të ardhmen e afërt,përcjell Gazetairekt.

Botimi francez thotë se Neymar është i etur të qëndrojë në kryeqytetin e Francës, por është i zhgënjyer që PSG nuk ka filluar diskutimet, pavarësisht se dëshironte ta mbante 28-vjeçarin në një afat të gjatë./GazetaDirekt/