SHPËRNDAJE

AC Milan do të duhet të kalojë  shpenzimet e tyre të verës përtej £ 250million nëse duan të nënshkruajnë sulmuesin, Andrea Belotti, ka thënë  menaxherja e Torinos, Sinisa Mihajloviç.

Sulmuesi, i cili kishte qenë i lidhur me lëvizjet në Manchester United dhe Chelsea më herët në dritaren e transferimit, ka një klauzolë lirimi prej 100 milion euro (89.5 milion euro) për marrëveshjen e tij të tanishme.

Milan ka shpenzuar 160 milion euro duke nënshkruar lojtarët si Leonardo Bonucci dhe Andrea Conti në një përpjekje për të rifituar një vend në tabelën e lartë të Evropës.

Gjigantët italianë tani po kërkojnë të marrin edhe Belotti, 23 vjeçar , në radhët e tyre. Por Torino ka pretenduar se përpara nuk është në shitje nëse dikush nuk e plotëson klauzolën e tij të lirimit./GazetaDirekt.