SHPËRNDAJE

Drejtori sportiv i  Juventusit, Fabio Paratici ,thuhet se do të takojë agjentin e Arek Milik javën e ardhshme me Bianconerët të interesuar për të nënshkruar sulmuesin e Napolit si një agjent i lirë në fund të sezonit.

Kontrata e polakut skadon këtë qershor që vjen, por Napoli ende dëshiron 15-18 milion € për të shitur lojtarin në afatin kalimtar të janarit, përcjell GazetaDirekt.

Fabrizio De Vecchi, një anëtar i shoqërimit të Milik, konfirmoi të Premten, Azzurri mund të shihte largimin e 26-vjeçarit si një agjent i lirë pasi nuk kanë pranuar oferta nga Atletico Madrid dhe Marseille.

Sipas Il Corriere dello Sport, De Vecchi do të takojë CFO-në e Juventusit Fabio Paratici javën e ardhshme për të diskutuar të ardhmen e lojtarit.

Milik tani është i lirë të nënshkruajë një marrëveshje parakontratë me ndonjë klub tjetër përpara një lëvizjeje të lirë në verë./GazetaDirekt/