SHPËRNDAJE

Agjenti i Gareth Bale, Jonathan Barnett, ka quajtur  spekulimet e transferimit të futbollistit uellsian te Manchester United, qesharake.

Futbollisti i Real Madridit është lidhur me një lëvizje në Manchester United pasi Jose Mourinho përqafoi dhe bëri shaka për nënshkrimin të dielën e kaluar. Para se të fitonte 2-1  United me penallti ndaj Madridit, Mourinho i tha Bale:

“Nuk mund të blej, sepse ti nuk flet me mua”.

Në anën tjetër  trajneri  Zidane ka thënë  :”Unë shpresoj se të gjithë të mbeten. Unë dua që të gjithë ata që janë këtu kanë  për të qëndruar.”Por gjithçka mund të ndodhë deri në 31 gusht”, ka përfunduar ai.

 

Megjithatë, agjenti i Bale mbetet këmbëngulës se spekulimet nuk janë gjë tjetër veçse fjalë të kota.

 

Reali ka raportuar për 161 milionë funte për Kylian Mbappe, duke nxitur thashetheme të mëtejshme se një nga BBC, Benzema, Bale apo Cristiano Ronaldo mund të dalin nga kryeqyteti spanjoll./GazetaDirekt.