SHPËRNDAJE

Ronald Koeman, ka pranuar se ai nuk është i sigurt nëse Lionel Messi do të qëndrojë në Barcelona përtej këtij sezoni.

Fituesi i gjashtë herë i Topit të Artë ka kaluar tërë karrierën e tij në Camp Nou, duke grumbulluar më shumë se 750 paraqitje për gjigantët e La Liga, përcjell GazetaDirekt.

Messi dështoi në një përpjekje për të lënë klubin verën e kaluar, por ai është jashtë kontratës në katër muaj dhe është në gjendje të hapë bisedime me klube të huaja në lidhje me një transferim falas. Barca kishte shpresuar ta bindte Messin të binte dakord për kushte të reja, megjithëse Koeman nuk mund të garantojë që përfaqësuesi argjentinas do të mbetet në Katalonia.

“Nuk jam i sigurt për këtë,” tha Koeman për The Athletic kur u pyet nëse ai mendon se Messi do të qëndrojë. “Unë shpresoj, po, sepse ai është ende një lojtar i shkëlqyeshëm dhe ai ende fiton ndeshje për ne, për ekipin.

“Unë jam duke shijuar të qenit trajner i tij. Nëse i shikoni cilësitë e tij çdo ditë në seancat stërvitore, është e pabesueshme. Sigurisht, ai erdhi si një fëmijë i ri në Barcelonë. Dhe unë ende nuk e shoh Leo Messin në një fanellë tjetër se fanella e Barcës ”.

Paris Saint-Germain dhe Manchester City konsiderohen dy destinacionet e vetme reale për Messin nëse ai largohet nga Barcelona në verë./GazetaDirekt/