SHPËRNDAJE

Cardiffi sonte do të jetë nikoqir i finalës së madhe të Ligës së Kampionëve, që ndesh skuadrën e Real Madridit me atë të Juventuesit.

Takimi i cili nis nga ora 20:45, do t’i përballë dy skuadra, të cilat dijnë të sjellin spektakël në fushë.

Spanjollët  në këtë përballje hyjnë  me një qëllim të vetëm, mbrojtjen e tiutllit të Evropës, derisa  edhe italianët kërkojnëme ngulm ta rrëmbejnë këtë trofe .

Sipas mediave, mbi 80 mijë tifozë kanë zbarkuar në Cardiff dhe çmimi i biletës sillet nga 5.700 euro.