SHPËRNDAJE

Ish-trajneri i ekipit të të rinjve te Machester United, Paul McGuinness, pretendon se klubi ndihmoi të konvertojë futbollistin, Marcus Rashford, në njërin ndër sulmuesit më të mirë  të rinj.

Talenti i ri i Manchester United, ka zbuluar se ai dikur donte të luante si Pirlo. Ai gjithmonë ka punuar në ndikimin e lojës së  legjendës së Juventusit dhe Milanit,  Andrea Pirlo.

“Ishte një turne ku ai donte të luante si Pirlo, por pamë potencialin e tij për të qenë një sulmues. Ne punuam në formën e trupit të tij, ai është një djalosh me të vërtetë inteligjent. Marcus mund të shënojë të gjitha llojet e golave, por për të qenë golashënues ju nevojitet më shumë për qëllimet e Ruud van Nistelrooy”, ka thënë, McGuinness për Manchester Evening News.

Rashford, shënoi 11 herë në 53 paraqitje për United në të gjitha garat në sezonin 2016-17./Gazeta Direkt.