SHPËRNDAJE

Gabriel Jezus i ka thënë Dani Alves të bashkohet me Manchester City.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës pritet të bashkohet me trajnerin e vjetër në Camp Nou CampPep Guardiola nëpërmjet një transferimi të lirë nga Juventusi.

34-vjeçari kishte një mori ofertash, por e ka vendosur zemrën e tij në futbollin e Premier Ligës. Por bashkëlojtari i tij brazilian nuk do të jetë i lumtur derisa ta shoh Alves në stadiumin Etihad, transmeton “Albeu.com”.

Sulmuesi zbuloi se ai foli me Alvesin për të ardhmen e tij dhe shpreson se bashkëatdhetari i tij do t’i bashkohet atij në Manchester City, shkruan gazetari i Manchester Evening News, Ciaran Kelly.