SHPËRNDAJE
Manchester United's Swedish striker Zlatan Ibrahimovic in action during the UEFA Europa League quarter-final second leg football match between Manchester United and Anderlecht at Old Trafford in Manchester, north west England, on April 20, 2017. / AFP PHOTO / OLI SCARFF (Photo credit should read OLI SCARFF/AFP/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic, është në diskutime me LA Galaxy mbi një marrëveshje që do ta bënte atë lojtarin më të paguar në Major League Soccer, raporton, The Mirror.

Edhe pse sulmuesi 35-vjeçari po vjen nga një lëndim i madh i gjurit dhe nuk do të jetë gati për të luajtur deri në vjeshtë, Galaxy thuhet se i ofron sulmuesit një pagë prej 7.7 milionë dollarë./GazetaDirekt.