SHPËRNDAJE

Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio ka pësuar një lëndim gjatë ndeshjes miqësore ndërmjet Italisë dhe Uruguajit.

Në minutën e 35-të ai u detyrua ta le fushën për shkak se nuk mundi ta vazhdojë.

Ai u zëvendësua nga kapiteni i Milanit, Ricardo Montolivo.