SHPËRNDAJE
MUNICH, GERMANY - MAY 20: Robert Lewandowski of FC Bayern Muenchen looks on during the Bundesliga match between Bayern Muenchen and SC Freiburg at Allianz Arena on May 20, 2017 in Munich, Germany. (Photo by Boris Streubel/Getty Images)

Agjenti i futbollistit, Robert Lewandowski, Maik Barthel ,këmbëngul se sulmuesi polak  do të mbetet mbetet në Bayern Munich, pas  spekulimeve  se ai mundtë bëjë një lëvizje në Premier League.

29-vjeçari ishte i lidhur me një transferim në Chelsea javën e kaluar pas që  një prej përfaqësuesve të tij, Maik Barthel, kishte thënë se futbollisti polak nuk ishte i kënaqur me trajtim në skuadër.

Lewandowski kishte shkuar publike dhe kritikuar shokët e tij në Bayern në lidhje me mungesën e mbështetjes që ka marrë në kërkimin e tij për ta fituar  Këpucën e Artë të Bundesligës.

Chelsea dhe Manchester United  këtë verë e kanë parë transferimi e Robert Lewandowski si njërin ndër objektivat kryesorë për këtë afat kalimtar të verës./GazetaDirekt.