SHPËRNDAJE

Real Madrid janë të gatshëm të shesin Mateo Kovaçiç në Tottenham për të financuar një lëvizje për yllin e Monakos, Kylian Mbappe,raportojnë mediat spanjolle.

Paris Saint-Germain tani kanë hyrë në garë për marrjen  e talentin të ri  dhe janë të gatshëm të përputhen me çdo ofertë të bërë nga gjigantët e La Ligës.

Arsenal, shpreson gjithashtu se ata mund ta bindin atë për të shkuar në Emiratet – por Monako janë duke mbajtur për një  rekord botëror prej rreth £ 132millionë.

Dhe kjo ka bërë që Madridi të dëgjojë  e ti pranojë ofertat për Kovaçiç, raporton  Standardit . Mesfushori 23-vjeçar kroat zhvilloi vetëm 19 lojë në sezonin e kaluar dhe është i dëshpëruar, prandaj dëshiron largim nga Santiago Bernabeu.

Shitja e mundshme e Kovacic do të shtonte fonde të vlefshme për  transferimin e  Mbappes në Real./GazetaDirekt.