SHPËRNDAJE

Real Madrid po kërkojë të nënshkruajë me sulmuesin e Ajaxit, Kasper Dolberg dhe futbollistin, Domenico Berardi të Sassuolo nëse nuk arrijnë ta rrëmbejnë, Kylian Mbappe, raporton Marca.

Kampionët evropianë janë në kërkim të një sulmuesi të ri pas lëvizjes së Alvaro Moratës në Chelsea dhe do të synojë një alternativë më të lirë.

Derisa ekipi madirilen, futbollistët si Kasper Dolberg dhe Domenico Berardi po shihen si zgjidhje e mirë për ta ndihmuar skuadrën./GazetaDirekt.