SHPËRNDAJE

Futbollisti algjerian ka qenë e lidhur me një lëvizje drejt   Arsenalit dhe Monakos dhe ka njoftuar synimin e tij për të lëvizur nga Leicester City.

Goal, ka njoftuar se Monaco ishte  I interesuar  për  një lëvizje për 26-vjeçarin,  duke ia paraqitur oferten Arsenalit.

Mahrez, i cili është vlerësuar me 40 milionë euro nga klubi i tij, tani ka lëshuar një deklaratë që konfirmon qëllimin  e tij për të lënë Leicester.

“Nga admirimi i madh dhe respekti që unë mbaj për klubin e futbollit të Leicester City dëshiroj të jem tërësisht i sinqertë dhe transparent me ta dhe për këtë arsye kam informuar klubin se tani është koha për mua të vazhdoj tutje te ndonjë skuadër tjetër”, ka thënë Mahrez./GazetaDirekt.