SHPËRNDAJE

Manchester United është i vendosur të dërgojë skautë për të parë mesfushorin e Anderlehtit, Leander Dendoncker, raporton, De Morgen.

Përfaqësuesit e Djajve të kuq do të marrin pjesë në ndeshjen e së premtes të Jupiler League midis Anderlecht dhe Antwerp, ndonëse përballen me konkurrencën nga AC Milan dhe RB Leipzig.

Kampionët belg thuhet se do të mbajnë një pagesë prej 34 milionë funtesh për 22-vjeçarin./Gazeta Direkt.