SHPËRNDAJE

Djajtë e Kuq arritën të fitojnë trofeun e Ligës së Evropës në sezonin e fundit, duke siguruar kështu kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Kjo bëri që skuadra e Jose Mourinhos të mendoj për transferime në mënyrë që të jetë sa më garuese në kompeticionin më të madh për skuadra në Evropë.

Lexo po ashtu:
Morata pranon kushtet, Unitedi po bisedon me Realin rreth çmimit
Morata pranon kushtet, Unitedi po bisedon me Realin rreth çmimit
Megjithatë, nuk ka vonuar shumë dhe ka ardhur edhe transferimi i parë zyrtar i Unitedit dhe ai është mbrojtësi i Benficas, Victor Lindelof.

“Kemi kënaqësinë t’ju njoftojmë se kemi arritur marrëveshje me Benfican për transferimin e Victor Lindelof”, ka njoftuar gjiganti anglez në njoftimin e tyre.

United ka deklaruar gjithashtu se në një njoftim të mëvonshëm do t’ju njoftoj për shifrat e transferimit dhe detajet tjera. /Telegrafi/