SHPËRNDAJE
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo looks on as he kneels on the pitch during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) quarter final second leg football match RC Celta de Vigo vs Real Madrid CF RC Celta de Vigo on January 25, 2017. / AFP / MIGUEL RIOPA (Photo credit should read MIGUEL RIOPA/AFP/Getty Images)

Manchester United po ngurron të bëj një ofertë Cristiano Ronaldon nga Real Madridi, raporton Daily Express.

32-vjeçari thuhet se është i etur të largohet nga Real Madrid, por pala e Jose Mourinhos ka dyshime rreth futjes në garë për të nënshkruar lojtarin e tyre të mëparshëm.

United ka frikë se dëshira e supozuar e Ronaldos për t’u larguar mund të jetë thjesht një mënyrë për të nxjerrë një marrëveshje më të mirë nga Madridi dhe për këtë arsye nuk duan të kalojnë negociatat e verës për një lojtar që ndoshta  kurrë nuk mund të nënshkruajnë prapë për “Djajtë e Kuq”./GazetaDirekt.