SHPËRNDAJE

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Marquinhos, ka përgëzuar Edinson Cavanin pas shfaqjeve të shkëlqyera të Uruguait në edicionin  2016-17.

Sulmuesi shpesh herë u la nën hije në sezon për shkak të pranisë së Zlatan Ibrahimovic, por largimi i suedezit drejt Manchester United, ia mundësoi atij të luajë një rol qendror dhe u tregua mjaft efikas.

Cavani shënoi 49 golat mbresëlënëse në 50 paraqitje në të gjitha garat dhe Marquinhos nuk ka asgjë tjetër veçse lëvdata për shokun e tij të skuadrës.

“Edi ishte tashmë një nga lojtarët tanë më të fortë, por numri i golave që ai ka shënuar këtë sezon është e pabesueshme”, ka thënë, Marquinhos në faqen zyrtare të klubit.