SHPËRNDAJE

Kylian Mbappe, i Monakos, perspektiva më e nxehtë e sulmeve të futbollit, ka paraqitur kushtet e tij për t’u bashkuar me Real Madridin, raporton Diario Gol.

Pavarësisht se është vetëm 18 vjeç, sulmuesi i kërkuar ka bërë të qartë se ai nuk do të pranojë një lëvizje, përveç nëse ai bëhet një nga futbollisti më i paguar te Los Blancos.

Mbappe thuhet se dëshiron barazinë e pagave me Gareth Bale dhe pret të jetë lojtari i dytë më i paguar i klubit pas Cristiano Ronaldos./GazetaDirekt.