SHPËRNDAJE

Sipas të përditshme sportive katallane, Sport, e ardhmja e Arta Turanin është në Barcelonë, edhe pse gjatë gjithë kësaj vere është përfolur se turku do të largohet nga Camp Nou.

Thuhet se turku e ka bindur trajnerin e ri, Ernesto Valverde që ta mbajë në ekip, të paktën edhe në sezonin e ri, përcjell Express.

Turan ka shkëlqyer në fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit, derisa Valverde ke vendosur që mos ta shes ish anëtarin e Atletico Madridit dhe Galatasarayt.