SHPËRNDAJE

Arsenali ka njoftuar se mbrojtësi gjerman, Per Mertesacker do të bëhet trajner i akademisë së Arsenalit pas edicionit 2017/2018, transmeton zeri.info

Mertesacker do të luaj edhe këtë edicioni me fanellën e klubit londinez, kurse pastaj do të marr rolin e trajnerit te ekipi i të rinjve.

“Per (Mertesacker) është një njeri i madh dhe një shembull shumë i mirë për lojtarët e rinj.”, deklaroi Wenger për uebsajtin zyrtar të klubit.