SHPËRNDAJE

Alexis Sanchez ka lënë anash thashethemet rreth të ardhmes së tij, e po i shijon pushimet më të dashuren e tij, Mayte Rodriguez.

Rodriguez, 28 vjeç, është një aktore e famshme në Kili dhe çifti në fjalë mendohet se kanë qenë së bashku një çështje muajsh.

Sanchez duket se po i shijon pushimet  për t’u çlodhur kështu e që në javët në vazhdim të vendosë përfundimisht  për të ardhmen e tij.

Ndërsa shokët e tjerë të skuadrës janë në turne në Australi , pushimi i Sanchez u vonua nga pjesëmarrja e Kilit në Kupën e Konfederatave në  Rusi, por Arsene Wenger pret që sulmuesi të  rikthehet në “Emeriates”./Gazeta Direkt.