SHPËRNDAJE

Ylli i Barcelonës Lionel Messi, ëndërron të përfundojë karrierën e tij me gjigantët e La Ligës pasi thuhet se është pajtuar me një marrëveshje të re.

E ardhmja 29-vjeçare është diskutuar gjerësisht me kontratën e tij që skadon vitin e ardhshëm dhe bisedimet me sa duket po përparojnë ngadalë.

Por raportet të mërkurën sugjeruan se Messi kishte rënë dakord për një marrëveshje të re deri në vitin 2021 ose 2022.