SHPËRNDAJE

Kërkesat e pagës së Lionel Messi mund të nënkuptojnë se ai është shumë i shtrenjtë edhe për klube super të pasura si PSG nëse ai largohet nga Barcelona këtë verë, pretendojnë Gazzetta dello Sport.

Kontrata e Messit skadon në Barca këtë verë, ku ai fiton 500,000 £ në javë. Ai ka qenë i lidhur me një kalim te PSG dhe Manchester City, nëse ai largohet nga Camp Nou, përcjell GazetaDirekt.

Sidoqoftë, edhe me klubet më të mëdha që ndiejnë majën financiare mes pandemisë së koronavirusit, Messi mund të duhet të ndërpresë pagën edhe nëse lëviz në skuadrat më të pasura të Champions League./GazetaDirekt/