SHPËRNDAJE

Milan thuhet se është në bisedime të avancuara me Franck Kessie rreth një kontrate të re në San Siro, duke shpresuar që të lidhë mesfushorin deri në qershor 2024.

Kessie arriti në një hua dy-vjeçare nga Atalanta në korrik 2017 para se të kalonte në një marrëveshje të përhershme në korrik 2019,përcjell GazetaDirekt.

Ai e ka vendosur veten si një nga anëtarët kryesorë në  ekipin e Stefano Pioli dhe kontrata e yllit të Bregut të Fildishtë në San Siro skadon në qershor 2022.

Tuttomercato zbulon se 23-vjeçari ka hapur bisedime me klubin, të cilët janë të përgatitur t’i ofrojnë mesfushorit një marrëveshje të re deri në qershor 2024.

Kessie ka shënuar dy herë në shtatë ndeshje të Serie A këtë term, duke ndihmuar Diavolo në krye të Serie A ./GazetaDirekt/