SHPËRNDAJE

 

Mesfushori i Palmeiras, Danilo është bërë një figurë e popullarizuar në mesin e tre ekipeve kryesore të Serie A.

Calciomercato raporton se Roma, Juventus dhe AC Milan po shikojnë të gjithë 19-vjeçarin i cili ka bërë përshtypje që kur u bashkua me klubin tetorin e kaluar, përcjell GazetaDirekt.

Palmeiras thuhet se vlerëson Danilo në rreth 15 milion € (13 milion / / 18 milion dollarë)./GazetaDirekt/