SHPËRNDAJE

Jose Mourinho, dëshiron ta sjellë mesfushorin e Barcelonës, Carles Alena në Tottenham , raporton,Don Balon.

Trajneri  i Spurs është i gatshëm t’i ofrojë 22-vjeçarit një rrugëdalje nga Camp Nou, pasi e ka parë atë të luftojë për kohën e rregullt të lojës ,përcjell GazetaDirekt.

Alena kaloi gjysmën e dytë të sezonit 2019-20 në huazim në Real Betis dhe i kanë mbetur edhe dy vjet për të kandiduar në marrëveshjen e tij aktuale në Barça./GazetaDirekt/