SHPËRNDAJE
SUNDERLAND, ENGLAND - APRIL 09: Jose Mourinho, Manager of Manchester United looks on during the Premier League match between Sunderland and Manchester United at Stadium of Light on April 9, 2017 in Sunderland, England. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Federico Bernardeschi është ndër lojtarët më të kërkuar në Serie A për momentin.
Ai ka oferta nga katër gjigantët italianë, Juventus, Roma, Milan dhe Inter.
Megjithatë, mesfushori duket se nuk do ta tradhtojë Fiorentinën për të luajtur te ndonjë skuadër tjetër italiane, duke zgjedhur kështu Premierligën, përcjellë “Lajmi.net”.

Sipas “Mediaset Premium”, Manchester United po bën presion të madh për të marrë Bernardeschin.

Edhe ky i fundit është i entuziazmuar pas interesimit të United, andaj e mirëpret kalimin në “Old Trafford”.