SHPËRNDAJE

Ana katalanase është e bindur se braziliani do të mbetet në klub si një nga simbolet  kryesore të klubit, pas thashethemeve të fundit të një kalimi të Neymar drejt PSG.

Më parë të hënën, drejtori teknik i Barcelonës, Robert Fernandez këmbënguli që gjigantët e La Ligas nuk kishin ofruar asnjë ofertë për lojtarët e tij këtë sezon  dhe nuk kishte asnjë në treg për të përmbushur klauzolën e lirimit t kontratës së Neymar, pasi që ky i fundit ka nënshkruar kontratë deri në qershor 2021./GazetaDirekt.