SHPËRNDAJE

Brazili është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës pasi mposhti me rezultatin 2-0 skuadrën e Meksikës.

Gjatë pjesës së parë u zhvillua një lojë e balancuar me raste të shumta nga të dyja përfaqësueset.

Por në fraksionin e dytë të lojës ishte një tjetër histori pasi të besuarit e Tites u hodhën në sulm dhe menjëherë gjetën golin me atë të Neymarit.

Ndërsa goli i dytë për “Selecaot” u shënua në minutën e 90’ nga Firmino.

Brazili do ndjekë me shumë interes duelin e mbrëmjes Belgjikë – Japoni pasi skuadra që do kualifikohet nga ky çift do përballet me “Selecaot” në fazën çerekfinale.