SHPËRNDAJE

Real Madrid ka lëshuar listën e skuadrës së tyre për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Atalanta dhe ka vetëm 11 lojtarë në fushë në dispozicion.

Karim Benzema është bashkuar me Sergio Ramos, Eden Hazard, Marcelo, Dani Carvajal, Fede Valverde, Rodrygo Goes, Alvaro Odriozola dhe Eder Militao në listën e mungesave për Los Blancos, përcjell GazetaDirekt.

Sulmuesi francez nuk u stërvit me pjesën tjetër të ekipit përpara ndeshjes së fundjavës së kaluar kundër Valladolid dhe do të qëndrojë në takimin e Ligës së Kampionëve të Real Madrid kundër Atalanta të Mërkurën. Benzema ka shënuar 17 gola në 28 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon.

Atalanta pret Real Madrid në Gewiss Stadium për ndeshjen e parë të raundit të 16 të Ligës së Kampionëve të Mërkurën me ndeshjen e kundërt që do të luhet në Madrid në 16 Mars./GazetaDirekt/