SHPËRNDAJE

Paris Saint-Germain janë të gatshëm të bëjnë ofertën e tyre për Alexis Sanchez në 35 milionë funte, raporton The Express.

Futbollisti kilian ishte vendosur të largohej nga Arsenali për Manchester Cityn, edhe pse pala pariziene duket se është e para në këtë garë.

PSG do të përpiqet të arrijë një marrëveshje për Alexis, megjithëse Neymar i Barcelonës është prioritet dhe menaxherja Unai Emery do të bëjë lëvizje vetëm për yllin e Arsenalit sapo të përfundojnë një marrëveshje për brazilianin./GazetaDirekt.