SHPËRNDAJE

 

Trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel thuhet se do të mbështetet nga pronari Roman Abramovich me një buxhet transferimi prej 260 milion £ në afatin kalimtar të verës.

Blutë ishin ndër shpenzuesit më të mëdhenj të kontinentit vitin e kaluar, duke shpërndarë më shumë se 220 milion £ për Kai Havertz, Timo Werner, Ben Chilwell, Hakim Ziyech dhe Edouard Mendy,përcjell GazetaDirekt.

 

Ish-shefi i Paris Saint-Germain ka bërë një fillim të ndritshëm të mandatit të tij në Stamford Bridge dhe, sipas Tuttomercatoweb, atij do t’i jepen edhe më shumë para për të kaluar këtë verë sesa Lampard vitin e kaluar.

Pretendohet se Tuchel është i etur që klubi të shkojë pas sulmuesit të Borussia Dortmund Erling Braut Haaland, gjë që buxheti i supozuar prej 300 milion € do t’ju lejojë të bëjnë.

Haaland ka një klauzolë lirimi prej 65 milion £ në kontratën e tij që mund të nxitet vitin e ardhshëm, por Chelsea mund të vjedhë një marshim ndaj rivalëve të tyre duke vendosur një ofertë të madhe në verë./GazetaDirekt/