SHPËRNDAJE

Prishtina është duke pësuar humbje të thellë ndaj Norrkopingu  me rezultat, 5:0, ndeshje kjo e vlefshme për fazën e parë të Ligës së Kampionëve.

Golat për ekipin suedez i shënuan, Sebastian Andersson, David Moberg Karlsson,  Niclas Eliasson dhe  Kalle Holmberg i cili shënoi dy gola duke e deklasuar kështu në pjesën e parë të takimit,  ekipin bardhekaltër./GazetaDirekt.