SHPËRNDAJE

 

Real Madrid do të kërkojë të nënshkruajë ose Kylian Mbappe ose Erling Haaland në afatin kalimtar të verës raporton El Chiringuito.

Blancos kanë identifikuar yllin e Paris-Saint-Germain dhe sulmuesin e Borussia Dortmund si dy synimet e tyre kryesore, me mungesën e opsioneve sulmuese që kanë provuar të kushtueshme për skuadrën e Zinedine Zidane në 2020-21, përcjell GazetaDirekt.

Mbappe thuhet se vlerësohet më shumë se 200 milion £ , ndërsa Haaland ka një klauzolë lirimi prej 68 milion £ në kontratën e tij aktuale./GazetaDirekt/