SHPËRNDAJE

Gjiganti spanjoll, Real Madridi thuhet se është kthyer kah anglezi Harry Kane, për të cilin po bënë gati një ofertë prej 215 milionë eurosh.

Real Madridi është në kërkim të një zëvendësuesi për Cristiano Ronaldon, i cili para disa ditësh u transferua te Juventusi për një shifër prej 112 milionë eurosh.

Kështu, Mbretërit janë të etur për të gjetur një zëvendësues për yllin portugez para përfundimit të afati kalimtar veror.

Neymar, Mbappe - 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Mbretërit kanë etiketuar disa emra, por kanë hasur në probleme në lidhje me nënshkrimin me Neymar, Kylian Mbappe dhe madje edhe Eden Hazard.

Kane pritet të jetë zëvendësuesi i Ronaldos 

Sipas mediave spanjolle, fituesi aktual i Ligës së Kampionëve janë të gatshëm të kthehen kah objektivin i tyre fillestar – Harry Kane.

Mediat në Spanjë pretendojnë se Florentino Perez ka planifikuar të udhëtojë për në Londër javën e ardhshme.

Tifozët e Real Madridit e votojnë Kanen si zëvendësues të Ronaldos, pas tij vijnë Icardi e Cavani

Perez thuhet se do të ketë një takim me përfaqësuesit e Kane dhe janë të gatshëm të bëjnë ofertë prej 215 milionë eurosh për fituesin e Këpucës së Artë në Botërorin “Rusia 2018”.

Ndryshe, Kane është edhe i preferuari i tifozëve Los Blancos për të zëvendësuar Ronaldon, pasi ishte më i votuari në një sondazh të gazetës Marca.